Wybielanie zębów w bezpieczny sposób w klinice dentystycznej

Jak to robić, żeby wybielanie zębów było efektywne i przede wszystkim bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania zębów jest kontakt ze stomatologiem. Jak teraz wiadomo wszelkie babcine sposoby, choć teoretycznie dają efekt, w rzeczywistości rysują szkliwo i łatwo podrażniają dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy pomoże sprawdzić, jaka metoda z tych dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Ponadto obejrzy zdrowie jamy ustnej i oceni, czy przed wybielaniem zębów konieczne jest najpierw naprawa.

Bez względu na sposoby wybielania zębów, należy upewnić się, by były one ze sprawdzonych źródeł. Szeroko dostępne nakładki albo żele wybielające warto nabyć w sprawdzonych punktach lub z polecenia dentysty. Wielkie promocje nie dają gwarancji bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z uwagi na to warto wybrać fachowe wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Dzięki temu mamy gwarancję, że stomatolog wykorzystuje certyfikowane produkty, a na bazie swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Warto dodać, że wybielanie zębów nie działa natychmiast. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie zębów lampą da prędki rezultat, jednak trzeba liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Zwykle zaraz po wybielaniu zębów należy też stosować tzw. białą dietę, żeby nie popsuć świeżo uzyskanego rezultatu. Jeżeli utrzymamy się zaleceń dentysty, rezultat wybielania zębów będzie trwały.