W jaki sposób dobrze należy czyścić implanty zębowe?

Stomatolog żadnemu pacjentowi nie musi powtarzać, dlaczego istotna jest pielęgnacja zębów i dziąseł. Mimo to pacjenci, którzy są po zabiegu wszczepienia implantu stomatologicznego, przeważnie pytają jak trzeba myć je, aby zachowały się w dobrym stanie przez wiele lat.

Implanty stomatologiczne zastępują braki gdy wypadną zęby oraz są jedną z popularnych oraz bardzo trwałych wypełnień protetycznych. Po właściwie przeprowadzonym leczeniu korzeń implantu zrasta się z kością, a ustawiona na nim korona imituje naturalne zęby. O implanty dentystyczne powinno się dbać w taki sam sposób, w jaki troszczymy się o prawdziwe zęby. Minimum jest oczywiście czyszczenie, co najmniej dwa razy dziennie po posiłku, najlepiej miękką szczoteczką. Warto zdecydować się na też stosowanie nici stomatologicznych oraz płukanek.

I chociaż implanty dentystyczne nie niszczą się od korozji ani próchnicy, najlepiej troszczyć się o nie z szczególną uwagą. Zapominanie o potrzebie szczotkowania zębów po jedzeniu może prowadzić do tego, że pozostałości jedzenia zaczną gromadzić się w pobliżu dziąseł. To może wywołać powstawanie problemów, w wyniku których dziąsła zaczną stopniowo osuwały się. Wtedy tytanowa śruba implantu dentystycznego może się odsłonić. Szczegółowych informacji zawsze udziela stomatolog. W czasie systematycznych wizyt kontrolnych na pewno oceni stan implantów oraz stan zębów. Z uwagi na to warto co najmniej dwa razy na rok odwiedzić gabinet stomatologiczny. Poprawnie badany implant dentystyczny utrzymuje się w dobrym stanie oraz służy długie lata.