Korony na implantach

Odpowiedzią na potrzeby pacjentów z brakującymi zębami są zabiegi implantacji, czyli wszczepiania sztucznych zębów w miejscu albo miejscach, z których z różnych powodów doszło do ekstrakcji zębów. O ile sam implant, stworzony zwykle z tytanu, trafia w kość szczęki i jest niewidzialny dla innych ludzi, tak wybór materiału na koronę zęba jest jak najbardziej istotny. Kluczowym celem sztucznej korony zęba jest szczere odwzorowanie innych zębów w jamie ustnej, aby różnica między nimi była niewidoczna.

Jednym z najdoskonalszych tworzyw na koronę na implancie jest cyrkon. Korony cyrkonowe charakteryzują się wysoką trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, biologiczną zgodnością, a także kolorem, który przypomina prawdziwe zęby. To oznacza, że dużą zaletą koron cyrkonowych jest ich niezwykła estetyka, która zadowoli ceniących sobie wygląd pacjentów. Ponadto korony cyrkonowe nie powodują przebarwień dziąseł (co jest możliwe przy użyciu innych materiałów) oraz mało ważą, co zaniża ryzyko przeciążenia.

Innymi ważnymi pozytywami cyrkonowych koron na implantach jest także to, że w czasie korzystania, ich obecność w jamie ustnej nie zmienia smaku spożywanego pokarmu czy napojów. Dodatkowo są one odporne na szkodliwość kwasów, powstających z rozkładu cukrów oraz na zmiany temperatur i korozję. Co więcej w czasie wykonywanych światowo klinicznych badań, nie wykryto u pacjentów żadnych alergicznych reakcji. Korony cyrkonowe na implantach mają zatem wiele plusów, choć ich świetna jakość mocno wpływa na cenę.

https://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/