Wybielanie zębów

Większość ludzi marzy o promiennym oraz całkowicie białym uzębieniu. Z tego powodu na rynku znane są odmienne metody wybielania, na jakie pacjenci mogą wypróbować. Jednym z najpowszechniejszych są rzecz jasna wszelkie pasty wybielające . Całkiem dobrze eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie psują szkliwa. Tak samo znane są paski, lakiery oraz wybielające żele do samodzielnego nakładania. Można je dostać w aptece, ale zwykle to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Szczególnie między zębami.

Niewiele osób ma świadomość, że świetnym sposobem na wybielenie zębów jest staranne usunięcie płytki nazębnej w gabinecie stomatologicznym na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje przywrócenie bieli zębów. Kolejnym sposobem wykonywanym u dentysty są także wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece tym, że są na wymiar dopasowane do pacjenta na podstawie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki w domu oraz używa według ustaleń dentysty.

Najbardziej profesjonalne przywracanie bieli zębów polega na naświetlaniu ich stworzonymi z tego powodu nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania daje świetne efekty w krótkim czasie. W przypadku silnie przebarwionych albo zniszczonych zębów, skutecznym sposobem jest zamaskowanie ich licówkami. Licówki osłonią zęby oraz nadadzą im biały kolor.