Wybielanie zębów – najbezpieczniej w gabinecie stomatologicznym

Co robić, aby wybielanie zębów było efektywne oraz super bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania zębów jest konsultacja z dentystą. Już teraz mamy świadomość, że wszelkie domowe metody, chociaż teoretycznie działają, tak naprawdę niszczą szkliwo oraz szybko podrażniają dziąsła. Stomatolog fachowo pomoże sprawdzić, która metoda z tych polecanych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Co więcej zobaczy stan jamy ustnej oraz stwierdzi, czy przed zabiegiem wybielania zębów potrzebne będzie najpierw leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania zębów, trzeba zatroszczyć się, aby były one ze sprawdzonych źródeł. Szeroko dostępne nakładki albo żele wybielające warto nabyć w wypróbowanych punktach albo z polecenia dentysty. Super promocje nie dają gwarancji bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z tego względu lepiej zdecydować się na fachowe wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Tak mamy pewność, że dentysta wykorzystuje certyfikowane produkty, a dzięki swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Warto dodać, że wybielanie zębów nie działa natychmiast. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą da prędki efekt, jednak należy mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zazwyczaj tuż po wybielaniu zębów trzeba też stosować białą dietę, aby nie popsuć osiągniętego rezultatu. Jeśli będziemy słuchać zaleceń dentysty, rezultat wybielania zębów będzie trwały.