Wybielanie lampą Beyond

Jakimi środkami wybielać zęby, aby uzyskać oczekiwany rezultat?

Wybielanie zębów, przede wszystkim profesjonalnymi sposobami od dentysty jest uznawane za najtrwalszy wśród skutecznych zabiegów estetycznych . Biorąc pod uwagę sposobu, można w krótkim czasie wypracować biel zębów o kilka tonów. Zwykle wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających z uwagi na włączenie do posiłków np. kolorowej diety.

Wśród przyjmowanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do przede wszystkim wymienianych należą kawa, soki albo niektóre kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak aby możliwe było usuwanie skutków zjadania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty odcień. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Poza codzienną pielęgnacją popularnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą wybrać fachowe wybielające zabiegi w gabinecie dentystycznym, np. poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Najskuteczniejsze fachowe wybielanie zębów polega na naświetlaniu ich przygotowanymi z tego powodu specjalnymi lampami. Taka technika wybielania zębów gwarantuje wspaniałe rezultaty już po jednym razie.

Pośród najbardziej znanych lamp jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, jaka oferuje oczekiwane i trwałe efekty nawet po pojedynczym zabiegu wybielania zębów. Dodatkowo taka metoda niszczy do 98% bakterii namnażających się w jamie ustnej i zmniejsza zapalne stany przyzębia, a także wspomaga utwardzanie kompozytów i wypełnień dentystycznych. Ze względu na to wybielanie zębów, chociaż najbardziej oczekiwane, nie jest wyłącznym dodatnim efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, dzięki czemu może zostać dopasowywana do wielu pozycji pacjenta, co zwiększa wygodę i dokładność pracy. Ponadto także siła naświetlania może zostać dostosowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami lekarza stomatologa. Natężenie lampy może być łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Więcej metod wybielania zębów

Wielu marzy o wspaniałym i całkowicie białym uzębieniu. Z uwagi na to na rynku dostępne są odmienne sposoby wybielania, na które każdy może wypróbować. Jednym z najczęściej używanych są rzecz jasna ogólnodostępne wybielające pasty do zębów. Całkiem skutecznie usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie niszczą szkliwa. Tak samo powszechne są lakiery, paski i żele wybielające do nakładania w domu. Można kupić je np. w aptece albo w sklepach, ale z reguły jest to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przede wszystkim w obszarze między zębami.

Nie każdy ma świadomość, że świetnym sposobem przywracania bieli zębów jest fachowe usunięcie płytki nazębnej w klinice dentystycznej np. zabiegiem piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia rozjaśnienie zębów. Następnym sposobem możliwym w klinice dentystycznej są również specjalne nakładki. W porównaniu do tych dostępnych w aptece są na wymiar dobrane do pacjenta na bazie odcisku jego zębów. Pacjent sam aplikuje nakładki po wizycie u dentysty i stosuje zgodnie z ustaleniami stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, by wybielanie zębów było skuteczne i w pełni bezpieczne? Bazą bezpieczeństwa wybielania zębów jest kontakt z dentystą. Już obecnie wiadomo wszelkie domowe metody, chociaż teoretycznie działają, tak naprawdę uszkadzają szkliwo i łatwo drażnią dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy pomoże sprawdzić, jaka technika wśród dostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Oprócz tego obejrzy zdrowie jamy ustnej i oceni, czy przed wybielaniem zębów potrzebne będzie najpierw ich leczenie.

Niezależnie od metody wybielania zębów, trzeba zadbać, aby były one ze sprawdzonych źródeł. Popularne nakładki albo żele wybielające warto kupić w sprawdzonych punktach albo z rekomendacji dentysty. Okazyjne promocje nie gwarantują bezpiecznego wybielenia zębów. Z tego względu lepiej wybrać fachowe wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Dzięki temu mamy gwarancję, że dentysta wykorzystuje certyfikowane produkty, a na podstawie swojego doświadczenia przeprowadza bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż zauważysz skutki wybielania zębów?

Warto wspomnieć, że wybielanie zębów nie działa błyskawicznie. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie szybki skutek, ale trzeba pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą stać się nadwrażliwe. Zazwyczaj tuż po wybielaniu zębów trzeba też przenieść się na tzw. białą dietę, by nie zepsuć dopiero co uzyskanego rezultatu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń dentysty, rezultat wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Efektywność wybielania zębów

W jakich sytuacjach wybielanie zębów nie działa? Niwelowanie przebarwień powstałych na skutek diety odsłania naturalny kolor zębów, a te czasem nie są idealnie białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na stałe zmieniają barwę np. w wyniku stosowanych leków albo w przypadku martwych zębów. Wtedy nie uzyskamy pożądanej bieli środkami wybielającymi z drogerii, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w gabinecie stomatologicznym.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów nie daje efektów? Wtedy proponujemy inne zabiegi estetyczne dostępne u dentysty. Dobrym sposobem będzie zaaplikowanie licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, jakie trwale aplikujemy na zęby, mają dużo plusów. Poza tym, że możemy dostosować ich barwę według potrzeb pacjentów, przy użyciu licówek dentysta może dokonać również niewielkiej korekty kształtu zębów (na przykład maskowanie diastemy). Ze względu na to warto przed wybielaniem zębów skontaktować się z dentystą, aby ocenił, jaka technika będzie najwłaściwsza.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond