W jaki sposób dbać o czystość zębów

Wbrew pozorom nie każdy wie, w jaki sposób odpowiednio troszczyć się o higienę jamy ustnej. Niestety niewiele osób pilnuje systematycznego szorowanie zębów. Aby zachować zdrowie i czystość jamy ustnej potrzebne jest szczotkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie przez dwie lub trzy minuty. Chociaż najbardziej wskazane przez stomatologów jest szorowanie zębów po każdym posiłku. Dzięki regularnemu oczyszczaniu znacznie łatwiej przeciwdziałać powstawaniu próchnicy zębów, namnażaniu się kamienia nazębnego czy rozwojowi nieprzyjemnych chorób przyzębia i dziąseł.

Zwykle choroby jamy ustnej nie powstają ze zbyt rzadkiej higieny, ale ze zbyt małej wiedzy. Nie każdy wie, w jaki sposób odpowiednio szczotkować zęby szczotką i w jaki sposób korzystać z nici dentystycznych. Zdarza się, że pacjenci często szczotkują zęby, ale nie wykonują tej czynności odpowiednio. Z tego powodu w  gabinetach stomatologicznych, udzielany jest instruktaż odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej. Prezentuje go przeszkolona higienistka dentystyczna obok zabiegów wzmacniających i oczyszczających zęby.

Dzięki takiemu instruktażowi pacjenci poznają techniki mycia zębów i stosowania nici dentystycznych, a także błędy, które dotąd wykonywali w czasie codziennej higienizacji. Należy pamiętać, że wszelkie podejmowane kroki, których celem jest zatrzymanie zdrowia jamy ustnej, pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem na dłużej.