Uzupełnienie protetyczne na implantach

W tych czasach implanty gwarantują sporo możliwości przywrócenia piękna uśmiechu. Często bywa tak, że pacjent wymaga wymiany kilku zębów, a czasami całego łuku. Implanty bardzo dobrze zastępują pojedyncze zęby, a także mogą zostać wszczepione za dużą ilość zębów. W stomatologii jest również inny sposób wypełnienia wielu brakujących zębów. Mało inwazyjny, a przynosi taki sam efekt estetyczny.

W przypadku odbudowy całego łuku dentyści zalecają nowoczesne położenie całkowitej protezy na zaledwie czterech implantach. Dzięki temu stomatolog zmniejsza ilość implantów, które będą pełniły rolę podstaw dla odbudowy protetycznej. Taka ilość zupełnie wystarcza, a efekt jest wygodny i trwały w korzystaniu. Ta technika znajdzie zastosowanie u tych, co nie chcą lub nie mogą mieć np. tradycyjnych protez. Według stomatologów to jeden z najtrwalszych sposobów w leczeniu protetycznym, trwale obudowujących pełen łuk zębowy.

Użycie 4 implantów powoduje, że leczenie protetyczne jest mniej inwazyjne. Na ostateczne wygojenie się implantów zębów oraz zintegrowanie ich z kośćmi potrzeba czasu, jednak nie trzeba przekonywać, że trwały efekt na na lata jest warty dłuższego leczenia. W czasie wizyt w klinice stomatolog przedstawia etapy leczenia oraz dba, by proces przebiegał właściwie. Po ukończeniu leczenia pacjent odzyskuje piękny uśmiech, wygodę żucia o zdrowie i możliwość poprawnej artykulacji.