Uzupełnienie protetyczne na implantach zębów

W tych czasach implanty stomatologiczne dają sporo możliwości przywrócenia estetyki uśmiechu. Czasami zdarza się, że pacjent wymaga wymiany dużej ilości zębów, a czasami pełnego łuku. Implanty bardzo dobrze zastępują pojedyncze zęby, a tak samo mogą zostać wszczepione za większą ilość zębów. Obecnie jest również dodatkowy sposób uzupełnienia kilku usuniętych zębów. Nie jest mocno inwazyjny, a przynosi ten sam efekt estetyczny.

W przypadku odbudowy pełnego łuku dentyści zalecają nowoczesne oparcie uzupełnienia stałego na tylko czterech implantach. Dzięki temu dentysta minimalizuje ilość implantów, które będą formą podstaw dla protezy. Ta ilość zupełnie wystarcza, a efekt jest wygodny i trwały w użytkowaniu. Ta technika znajdzie zastosowanie u tych, co nie chcą lub nie mogą korzystać z np. tradycyjnych protez. Zdaniem dentystów to jeden z najlepszych sposobów protetycznych, trwale obudowujących cały łuk zębowy.

Zastosowanie małej ilości implantów powoduje, że leczenie protetyczne jest zdecydowanie mniej inwazyjne. Na właściwe wyleczenie się implantów zębowych oraz zrośnięcie ich z kośćmi potrzeba czasu, jednak nie trzeba przekonywać, że efekt na na lata jest warty dłuższego leczenia. W czasie wizyt w klinice dentysta przedstawia kolejne fazy leczenia oraz pilnuje, by cały proces przebiegał prawidłowo. Po zakończeniu leczenia pacjent zyskuje piękny uśmiech, wygodę żucia oraz zdrowie i zdolność właściwej artykulacji.