Soniczna szczoteczka do zębów

Szczoteczka soniczna to obecnie najnowocześniejsza szczoteczka , gwarantująca skuteczną higienizację jamy ustnej. Jej działanie bazuje na sile dźwiękowych fal, co przynoszą wymierne efekty. Zwykle soniczna szczoteczka robi w przybliżeniu 45 000 pulsacyjno-wymiatających ruchów w ciągu minuty. Technika dźwiękowych fal sprawia, że skuteczność szczoteczki sonicznej jest bardzo wysoka. To gwarantuje znaczną przewagę nad mniej rozwiniętymi technologicznie szczoteczkami .

W trakcie mycia szczoteczką soniczną, pojawiają się bąbelki złożone ze śliny i pasty do zębów. Tak wytwarza się piana, która dociera do wszelkich trudno dostępnych miejsc. Co więcej ten sposób pozwala na całkowite użycie składników umieszczonych wewnątrz pasty. Taki sposób o wiele lepiej rozbija brud i osad, dzięki czemu resztki pokarmu nie zbierają się na zębach. A im efektywniejsze oraz staranniejsze oczyszczanie zębów, tym bezpieczniejsza jama ustna. Z tego względu szczoteczkę soniczną polecają stomatolodzy.

Ponadto w niektórych szczoteczkach sonicznych działają funkcje, które pomagają kontrolować czas szczotkowania oraz natężenie nacisku. Taki typ szczoteczki jest też delikatny dla dziąseł. Troszczy się o nie, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom, a także w wielu przypadkach zawiera opcję masażu. To wyjątkowo istotne przy nadwrażliwości dziąseł i zębów.

Szczoteczkę soniczną można kupić także w wersji dla dzieci.