Przezroczysty aparat ortodontyczny – Orthocaps

Głównym zamiarem aparatów na zęby jest prostowanie źle ustawionych zębów, ale znacznej części pacjentów zależy, aby ten proces był jak najbardziej wygodny. Najczęstszą z pobudek, przez które wzbraniają się przed noszeniem aparatu jest jego postać. Ze względu na to opracowano nowoczesne aparaty ortodontyczne. Między innymi opracowano niewidoczny aparat na zęby – orthocaps. Taki aparat złożony jest z dwóch przejrzystych nakładek, dopasowywanych pojedynczo do jednego pacjenta. Wyklucza to konieczność zakładania metalowych części, a jego funkcjonowanie jest zbliżone do innych rodzajów aparatów na zęby.

Szyny orthocaps używając nacisku w skuteczny sposób przemieszczają zęby na właściwe miejsce. W ten sposób wyrównują zęby i likwidują wady zgryzu – dla przykładu diastemy czy stłoczenia. Do tego są całkowicie komfortowe i można ich używać za dnia oraz w ciągu nocy. Za sprawą ich przezroczystej struktury są zupełnie niewidzialne i wygodne, co podoba się różnym pacjentom. W ciągu korzystania z przezroczystego aparatu ortodontycznego pacjenci nie mają żadnych problemów w komunikacji. Kolejną zaletą orthocaps jest możliwość samodzielnego zdejmowania aparatu, co znacznie upraszcza utrzymanie higieny zębów.

To rozwiązanie ortodontyczne ma duże zainteresowanie wśród pacjentów. Zwłaszcza tych, którzy nie lubią chwalić się stosowaniem aparatu ortodontycznego i cenią sobie szczególnie estetykę.