Proteza wsparta na implantach

Protezy są o wiele wygodniejsze, kiedy są zamocowane na stałe w jamie ustnej. Dzięki temu nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, nie wywołują bólu, nie obcierają ani nie kaleczą miękkich tkanek w jamie ustnej. Tak jak bywa korzystając z protez ruchomych. Najistotniejszym czynnikiem odpowiedniej protezy jest jej poprawne dostosowanie. To wyjątkowo ważny czynnik przede wszystkim w przypadku protez całkowitych, jakich używają osoby bez zębów. Nowoczesnym sposobem na osadzenie na stałe protezy, jest wsparcie jej na implantach.

Zwykle w takim przypadku całkowitą protezę mocuje się na 2 albo 4 implantach. Implanty trafiają w kości szczęki, a tam muszą się zrosnąć i być uznane przez ciało. Następnie dopasowaną do pacjenta protezę wspiera się na nich na stałe. To rozwiązanie poprawia jakość życia pacjentów i jest zwykle stosowaną metodą protetycznych. Ze względu na to, że implanty szybko zespalają się z tkankami i są wyjątkowo wytrzymałe, taka proteza pozostaje dobra na długi czas. Dodatkowo uzupełnienie luk powoduje, że kości szczęki przestają zanikać. To oznacza dobry wygląd twarzy i komfort w trakcie jedzenia posiłków.

Uzupełnienie stałe unieruchomione nie dopuszcza do tego, aby cząstki pokarmów wchodziły pod protezę i podrażniały jamę ustną. Za sprawą użycia tylko 2 lub 4 implantów proteza jest stabilna, a koszty mniejsze w porównaniu do implantacji całkowitej.