Profesjonalne oczyszczanie zębów w klinice stomatologicznej

Piękny uśmiech jest wynikiem nie tylko przez odpowiednie leczenie dentystyczne, ale też dzięki poprawnej profilaktyce oraz zabiegom utrzymującym zdrowie oraz czystość jamy ustnej. Do zabiegów stomatologicznych z zakresu profilaktyki włącza się również piaskowanie zębów, które tak samo w przypadku pozostałych zabiegów typowo profilaktycznych, należy odbywać w gabinecie dentystycznym co najmniej dwukrotnie w ciągu roku lub częściej, w zależności od osobistych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów działa na zasadzie usuwania z zębów osadu oraz przebarwień formujących między innymi od regularnego spożywania kawy, herbaty czy palenia papierosów. Zabieg wykonuje lekarz dentysta lub dyplomowane higienistki dentystyczne przy użyciu piaskarki stomatologicznej, która w precyzyjny sposób naprowadza strumień wody i piasku stomatologicznego na zęby i porządnie je oczyszcza. Co więcej umieszczone w strumieniu drobinki zostały w taki sposób opracowane pod kątem twardości i rozmiaru, aby nie wywoływały negatywnych skutków, czyli przykładowo nie uszkadzały szkliwa.

Piaskowanie zębów zazwyczaj jest zabiegiem bezbolesnym, ale w przypadku osób z wysoką wrażliwością może wywoływać dyskomfort. Taka metoda profilaktyki jamy ustnej, nie tylko usuwa osad, ale także przywraca naturalną biel zębów, nadaje im gładkość i połysk. Precyzja takiego zabiegu wynika z tego, że piaskarka stomatologiczna dostaje się do mało dostępnych miejsc, które ciężko oczyścić za pomocą szczotkowania i daje pewność absolutnej higienizacji.