Piękny uśmiech w jeden dzień u dentysty

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie zębów w gabinecie stomatologicznym zazwyczaj dzieli się na wiele spotkań. Zwłaszcza podczas zabiegów z zakresu implantologii, ortodoncji albo chirurgii stomatologicznej. W tych czasach sposoby umożliwiają dentystom na zminimalizowanie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie w gabinecie stomatologicznym. Dzięki najnowszym sposobom implantologów gabinety dentystyczne oferują możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech w trakcie jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak jednowizytowa naprawa zębów jest możliwa już właściwie od ręki.

Implanty w jeden dzień? Szybka alternatywa dla pozostałych zabiegów protetycznych

Co to jest proteza w jeden dzień i czym różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy tradycyjnym zabiegiem aplikacji implantów zębowych w gabinecie stomatologicznym, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, polega na technice ulokowania implantów. Najczęściej wszczepiane są tzw. implanty dwufazowe. Ten rodzaj stomatologicznego leczenia cechuje się tym, że w pierwszej kolejności wstawiany jest implant, a w drugiej fazie dentysta mocuje uzupełnienie protetyczne. Te dwie fazy przerywa długookresowy proces osseointegracji, czyli proces, w którym implant zespaja się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero gdy implant zęba oraz kość zwiążą się na dobre, proteza może zostać przyłączona przez dentystę.

W momencie wszczepiania implantów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, w jakich pełen proces aplikacji implantów oraz oparcia na nich nadbudowy protetycznej przebiega w jeden dzień. Należy też zauważyć, że proces wszczepienia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą poprzedzić całkowite badania diagnostyczne u dentysty, żeby całkowity proces leczenia dentystycznego był jak najbardziej bezpieczny i precyzyjny. Na podstawie diagnoz dentysta tworzy kompleksowy plan leczenia dentystycznego oraz szablony, które są niezbędne do wykonania indywidualnego szablonu nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów odbędzie się w trakcie jednej wizyty. Warunkiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Bez tego wcześniej potrzebne okaże się leczenie u dentysty, żeby w przyszłości nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest dogłębna konsultacja z dentystą. W tej fazie doprecyzowywane są wszelkie elementy konieczne przed wysłaniem pacjenta na zabieg właściwy. Stomatolog sprawdza stan zębów i kości pacjenta oraz personalne warunki. Jego zadaniem jest także wzięcie właściwych wycisków, dzięki którym dentysta protetyk przyrządzi dobrą odbudowę protetyczną. Ponadto pacjent może wybrać wiele możliwości. Ze względu na ilość utraconych zębów, może zdecydować się na różne protezy. Przy pojedynczych brakach sprawdzi się korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku bezzębia bardzo wskazywana przez dentystów jest metoda osadzenia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach w systemach All on 4 albo All on 6. W tym czasie dentysta przedstawia także koszt implantów i całego leczenia.

Następnym etapem implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, wykonywany w klinice dentystycznej. Na tym etapie dentysta wszczepia 4 lub 6 implantów dentystycznych, a następnie od razu tymczasową odbudowę protetyczną. Z jakiego powodu mowa tutaj o protezie tymczasowej? Bez względu na metodę – implantów jednofazowych lub dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a na to potrzeba czasu. Tymczasowa proteza gwarantuje pacjentowi całkowity komfort oraz właśnie skorzystanie z takiej tymczasowej protezy stomatologicznej pozwala na osiągnięcie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z twardym oraz pełnym uzębieniem w jeden dzień, z jakiego może korzystać dokładnie tak, jak ze swoich zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz umożliwia im bezproblemowy proces zespojenia z kością, a na dodatek wygląda bardzo naturalnie.

Ostatnia faza leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień przebiega już po zespojenia z kością implantów, kiedy tymczasową odbudowę protetyczną zamienia się na protezę właściwą. Zazwyczaj na taki zabieg trzeba spotkać się z dentystą po paru miesiącach. Ten element także zostanie włączony podczas sporządzania planu leczenia stomatologicznego. Ostateczna proteza sporządzana jest z najwyższej jakości surowców oraz dopasowana indywidualnie, dzięki czemu posłuży pacjentowi dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie odpowiedniej higieny oraz stałe konsultacje stomatologiczne. Wszystkie wskazówki dentysta rzecz jasna omawia z pacjentem w trakcie wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – All on 4 albo system All on 6

Jednofazowe zakładanie implantów zazwyczaj przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów wykorzystywanych przed dentystów implantologów. Przeważnie aplikuje się je w przypadku osób dotkniętych bezzębiem. Każda z tych metod jest sposobem otrzymania wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na ilości implantów, gdzie zostanie osadzona proteza. Według uznania protezę da się zamontować na 4 lub 6 implantach. Bez względu na to, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich zapewnia odpowiednią stabilizację protezy, a przecież o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie wysuwa się, nie rusza ani nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają przede wszystkim tym, którzy utracili pełen łuk zębów. Dzięki wykorzystaniu tylko czterech albo sześciu implantów, cena dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zredukowane, a pacjent cieszy się swoim nowym wspaniałym uśmiechem w jeden dzień