Piaskowanie zębów Toruń

Ładny uśmiech jest wynikiem nie tylko przez właściwe leczenie dentystyczne, ale też dzięki prawidłowej profilaktyce oraz zabiegom utrzymującym zdrowie oraz higienę jamy ustnej. Do zabiegów stomatologicznych z zakresu profilaktyki należy piaskowanie zębów, które tak samo w przypadku innych zabiegów czysto profilaktycznych, powinno być przeprowadzane w gabinecie dentystycznym co najmniej dwa razy w roku albo częściej, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów polega na pozbywaniu się z powierzchni zębów osadu oraz przebarwień powstających między innymi od częstego picia kawy, herbaty albo palenia papierosów. Zabieg wykonuje dentysta albo certyfikowane higienistki dentystyczne przy użyciu piaskarki stomatologicznej, która w dokładny sposób naprowadza strumień wody z mieszanką piasku stomatologicznego na zęby i starannie je oczyszcza. Ponadto umieszczone w strumieniu cząsteczki zostały w taki sposób opracowane pod kątem rozmiaru i twardości, by nie miały złych skutków, czyli dla przykładu nie uszkadzały szkliwa.

Piaskowanie zębów z reguły nie boli, jednak w przypadku pacjentów z dużą nadwrażliwością może powodować dyskomfort. Ta metoda ochrony jamy ustnej, nie tylko usuwa osad, ale także przywraca naturalną biel zębów, nadaje im połysk i gładkość. Dokładność tego zabiegu jest skutkiem tego, że piaskarka stomatologiczna dostaje się do mało dostępnych miejsc, które ciężko oczyścić za pomocą szczotkowania i daje pewność pełnej higienizacji.