Ortodontyczne nakładki

Nadrzędnym przeznaczeniem aparatów na zęby jest leczenie krzywych zębów, ale wielu pacjentom zależy, żeby ten proces stał się jak najbardziej komfortowy. Najczęstszą z przyczyn, przez które wzbraniają się przed używaniem aparatu jest jego forma. Ze względu na to stworzono nowe rozwiązania ortodontyczne. Między innymi stworzono niewidzialny aparat na zęby czyli orthocaps. Taki aparat ma formę dwóch przejrzystych nakładek, dopasowywanych pojedynczo do konkretnego pacjenta. Wyklucza to konieczność zakładania metalowych fragmentów, a jego funkcjonowanie jest zbliżone do pozostałych wariantów aparatów na zęby.

Nakładki orthocaps za pomocą nacisku w delikatny sposób przemieszczają zęby na właściwe miejsce. W ten sposób prostują zęby oraz korygują wady zgryzu – dla przykładu diastemy czy stłoczenia. Ponadto są bardzo komfortowe oraz można ich używać za dnia oraz w nocy. Za sprawą ich przezroczystej struktury są właściwie niewidoczne oraz wygodne, co podoba się pacjentom. W ciągu używania przezroczystego aparatu na zęby pacjenci nie zgłaszają niedogodności w mówieniu. Następną zaletą orthocaps jest możliwość samodzielnego wyjmowania aparatu, co mocno ułatwia utrzymanie czystości jamy ustnej.

Takie rozwiązanie ortodontyczne cieszy obszerne zainteresowanie u pacjentów. Zwłaszcza tych, którzy nie lubią chwalić się noszeniem aparatu na zęby oraz cenią sobie szczególnie estetykę.