Odkażany gabinet stomatologiczny –  higieniczne narzędzia

W pracy stomatologa istotne są nie tylko wiedza, umiejętności oraz doświadczenie. W czasie każdego zabiegu stomatolog korzysta z narzędzi, jakie często wykorzystuje się wielokrotnie. Z tego powodu dentyści tak bardzo poświęcają uwagę na to, aby gabinet dentystyczny był czysty, a narzędzia odkażone.

To dla pacjentów w gabinetach dentystycznych stosowane są unikalne systemy sterylizacji. Bezpieczeństwo każdego, kto chciał podjąć się leczenia zębów w klinice. Bez względu na to, czy pacjent planuje kontrolny przegląd zębów, zamierza skorzystać z zabiegu wybielania zębów, czy podejmuje się ukierunkowanego leczenia, jak aplikowanie implantów albo leczenia kanałowego, sterylny gabinet to konieczność.

Maszyna do sterylizacji pozwala na pełne czyszczenie wszelkich narzędzi dentystycznych. Specjalne autoklawy oraz myjnie termo-dezynfekujące, kierowanych komputerowo, dzięki czemu na poszczególnych etapach oczyszczania stomatolog sprawdza działanie systemu. Machiny odkażające dogłębnie oczyszczają narzędzia, a następnie neutralizują preparaty czyszczące oraz przystępują do pełnej sterylizacji. W kolejnych krokach swojej pracy maszyny odkażające usuwają mikroorganizmy oraz bakterie, zapewniając absolutną sterylność narzędzi.

Czyste narzędzia stomatologiczne gwarantują tak samo dentystom jak i pacjentom pełne bezpieczeństwo.