mocne strony implantów stomatologicznych dostępnych u dentysty

Sztuczne zęby czyli implanty stomatologiczne to teraz jedno z najlepszych rozwiązań wymieniających naturalne zęby, jakie z różnych przyczyn pacjent stracił. Implanty dają wiele odmiennych możliwości. Mogą być wykorzystywane nie tylko w poszczególnych miejscach, ale też w przypadku rozleglejszych ubytków. O implanty można też oprzeć całkowite protezy zębów oraz wzmocnić ich stabilność.

Poza odmiennymi funkcjami tym, co powoduje, że implanty są wielokrotnie wszczepiane, są ich walory. Jedną z podstawowych zalet implantów jest ich trwałość. Przypuszcza się, że odpowiednio zaaplikowany implant może posłużyć nawet dożywotnio. Zintegrowane z tkanką kostną, mimo przepływu czasu nie tracą swojej jakości, nie psują się oraz nie powodują problemów. Ponadto wykorzystanie implantów to duży komfort . Implanty nie przemieszczają się oraz nie dopuszczają do tego, żeby np. oparta na nich proteza przestawiała się nieodpowiednio.

Następnym mocnym punktem implantów jest to, że odbudowane na implantach zęby ściśle udają te naturalne. Ciężko je od siebie odróżnić, co oznacza ich pełną estetykę. Do wszczepienia implantów oraz odnowienia uzębienia, nie ma konieczności szlifowania najbliższych zębów, które mogłoby popsuć ich szkliwo. Dobre usytuowanie implantów daje prosty dostęp do przestrzeni międzyzębowej. A dzięki temu są łatwe w zachowaniu higieny.

Ze względu na te zalety, implanty o wiele lepiej sprawdzają się od pozostałych rozwiązań protetycznych.