Leczenie stomatologiczne dzięki fibrynie bogato-płytkowej

Stomatologiczne działania chirurgii stomatologicznej z reguły potrzebują procesu gojenia tkanek. Obecnie, technologia pozwala dentystom na korzystanie z metod, które w dużym stopniu przyspieszają odnowienie tkanek. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest użycie bogato-płytkowej fibryny PRF. Ta fibryna jest powłoką kreowaną bezpośrednio z krwi pacjenta, a obecne wewnątrz niej białe ciałka krwi mają korzystny wpływ na odbudowę komórek. Zastosowanie fibryny wspomaga gojenie oraz leczenie infekcji oraz stanów zapalnych, a także formowanie nowych naczyń krwionośnych i tkanek.

Taki system ma według dentystów istotne przeznaczenie. Między innymi zdecydowanie spełnia oczekiwania w ciągu zabiegów wszczepiania implantów, podnoszenia dna zatoki szczękowej czy działaniach regeneracyjnych. Ta technologia jest skuteczna również w ciągu leczenia powikłań po wyrwaniu zęba, recesji dziąsła albo leczenia kieszeni dziąsłowych. Przy pomocy fibryny bogato-płytkowej te wymagające zabiegi dentystyczne są jeszcze bardziej bezpieczne oraz łatwe do wyleczenia.

Z reguły z pojedynczej dawki pobranej krwi można pozyskać od trzech do aż ośmiu fibryn. Wszystko za sprawą techniki specjalnego wirowania oraz opracowania pobranej krwi. A ze względu na to, że próbki są pobierane bezpośrednio od pacjenta, fibryny są w pełni naturalne oraz zgodne.