Krwawienie dziąseł

Krew płynącą z dziąseł najprościej zaobserwować w trakcie szorowania zębów. Czynników krwawienia dziąseł może być wiele na przykład zwykle są to niektóre leki, silny stres albo zła dieta. Przede wszystkim ten problem powstaje z powodu mizernej higieny jamy ustnej i rozwojowi jednej z najbardziej znanych chorób dziąseł i przyzębia – parodontozy. Zwykle nieodpowiednie lub zbyt okazjonalne szorowanie zębów wiązać się z gromadzeniem się kamienia na zębach oraz namnażaniem bakterii, co prowadzi do występowania stanów zapalnych. W taki sposób osłabione zęby i dziąsła są bardziej podatne na działanie nieprzyjaznych czynników i rozwojowi paradontozy.

Krwawienie dziąseł wiąże się nie tylko z nieprzyjemnym widokiem w trakcie oczyszczania zębów. Problem ten pociąga za sobą inne równie niemiłe rezultaty. Z czasem zapalenie dziąseł może prowadzić do poruszania się, a także wylatywania zębów. Na krwawienie dziąseł szczególnie powinny uważać także osoby palące papierosy, dlatego że substancje w nich zawarte również ujemnie wpływają na stan jamy ustnej i przeszkadzają w leczeniu.

Ze względu na te czynniki, nie wolno lekceważyć krwawienia dziąseł. W pierwszej kolejności należy porozmawiać ze stomatologiem oraz jak najpilniej umówić na wizytę w gabinecie dentystycznym. Dentysta z pewnością pomoże zwalczyć problem. W takim wypadku warto też zadbać o lepszą higienizację jamy ustnej i zaopatrzyć się w dobrze dopasowaną szczoteczkę do zębów.