Jakie są zalety nici dentystycznych?

Ten, kto chce prawidłowo troszczyć się o swoje zęby, musi skupiać się w głównej mierze na porządnym myciu i systematycznym odwiedzaniu dentysty. Dokładne mycie zębów usuwa ryzyko występowania próchniczych ubytków i zapaleń jamy ustnej. Oprócz szczoteczki do zębów świetnym sposobem do usuwania płytki nazębnej i resztek jedzenia są nici dentystyczne. Niestety, mimo wysokiej dostępności i różności nitek, wielu osób o nich zapomina.

Nicią dentystyczną oczyszcza się resztki jedzenia oraz płytkę nazębną z pomiędzy zębów. Cała trudność bazuje na tym, aby prawidłowo wsunąć nić pomiędzy zęby i używać zawsze nowego kawałka nici. Każdy pojedynczy ząb musi zostać oczyszczony pojedynczo, ruchem od strony dziąsła aż do górnej części zęba. Trzeba pamiętać o robieniu ruchów pionowych – nigdy od boku na bok. Nić dentystyczna musi być cały czas rozciągnięta i obejmować ząb od tyłu lub od przodu, mniej więcej w kształcie litery C.

Chociaż nitkowanie zdaje się łatwe, według niektórych osób wymaga wprawy. W razie wątpliwości warto zajrzeć do gabinetu stomatologicznego. Stomatolog albo higienistka stomatologiczna na pewno zademonstruje instruktarz właściwego używania nici, przy okazji profesjonalnej higienizacji zębów. Należy używać nici dentystyczne, z uwagi na ich sprawność dotarcia do zakamarków, gdzie nie zawsze radzi sobie samo mycie. Korzystając z nici zyskujemy pewność skuteczniejszej pielęgnacji zębów.