Jakie są plusy implantów zębowych wstawianych w gabinecie stomatologicznym

Sztuczne zęby czyli implanty stomatologiczne to w tych czasach jedno z najlepszych rozwiązań wymieniających naturalne zęby, jakie z różnych względów zostały utracone przez pacjenta. Implanty dają wiele różnych możliwości. Mogą być aplikowane nie tylko w pojedynczych miejscach, ale również w przypadku większych ubytków. O implanty można także oprzeć całkowite protezy zębów oraz poprawić ich stabilność.

Poza wieloma funkcjami tym, co wpływa na to, że implanty są często stosowane, są ich mocne strony. Jedną z bazowych zalet implantów jest ich trwałość. Przyjmuje się, że właściwie umieszczony implant może spełniać swoją rolę nawet do końca życia. Przyjęte przez tkankę kostną, mimo przepływu czasu nie tracą na swojej wartości, nie psują się oraz nie sprawiają kłopotów. Ponadto zastosowanie implantów to duży komfort . Implanty nie zmieniają miejsca oraz nie pozwalają, by np. oparta na nich proteza przestawiała się nieodpowiednio.

Następnym mocnym punktem implantów jest to, że odnowione na implantach zęby wiernie naśladują te naturalne. Ciężko je od siebie odróżnić, co potwierdza ich pełną estetykę. Do zastosowania implantów oraz odbudowy uzębienia, nie ma konieczności szlifowania najbliższych zębów, które mogłoby popsuć ich szkliwo. Odpowiednie umieszczenie implantów pozwala na prosty dostęp do przestrzeni międzyzębowej. A dzięki temu są łatwe w utrzymaniu higieny.

Ze względu na te zalety, implanty zdecydowanie lepiej sprawdzają się od pozostałych rozwiązań protetycznych.