Jak wygląda leczenie zachowawcze u dentysty

Leczenie zachowawcze, to jedno z najpopularniejszych działań dentysty, chociaż wzbudza wiele obaw wśród pacjentów, wcale nie jest tak przerażające. Jego głównym celem jest diagnoza i leczenie ubytków spowodowanych próchnicą oraz chorób przyzębia i zębów. Mimo szerokiego zastosowania, samo leczenie zachowawcze nie jest skomplikowanym albo bolesnym procesem. Dzięki subtelnym metodom oraz delikatności pracy dentysty, zabieg jest zupełnie komfortowy.

W gabinetach dentystycznych wszystkie zabiegi stomatologii zachowawczej realizowane są z użyciem znieczulenia miejscowego. To sprawia, że leczenie zębów jest bezbolesna oraz jest w wysoce wygodne dla pacjenta. Po użyciu znieczulenia pacjent może w pełni rozluźnić się na czas zabiegu. Podczas właściwego przebiegu leczenia, stomatolog oczyszcza, leczy, a następnie odtwarza kształt i kolor zęba. W końcowej fazie odbudowany ząb musi przypominać resztę, dlatego stomatolog dobiera jego kształt. Dzięki temu zostaje zachowany poprawny kontakt między zębami.

Leczenie zachowawcze daje pewność pacjentowi, że jego zęby pozostaną zdrowe, a wszystkie zmiany próchnicze będą usunięte. Regularne kontrole oraz dbałość o zdrowie jamy ustnej eliminują problemy i bóle powstające na skutek pogłębienia nieleczonych chorób.