Jak wybielić zęby?

Wiele osób marzy o promiennym i śnieżno – białym uzębieniu. Z tego względu wszędzie znane są odmienne metody wybielania, na które można się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych są wszelkie pasty wybielające do zębów. Dość dobrze eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie psują szkliwa. Tak samo powszechne są paski, lakiery i wybielające żele do nakładania w domu. Kupuje się je np. w aptece, ale zazwyczaj jest to dość niedokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie w przestrzeniach między zębami.

Nie każdy pamięta, że świetnym sposobem przywracania bieli zębów jest porządne usunięcie płytki nazębnej w gabinecie dentystycznym na przykład zabiegiem scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia rozjaśnienie zębów. Kolejnym sposobem wykonywanym w gabinecie stomatologicznym są także wybielające nakładki. Różnią się one od tych dostępnych w aptece tym, że są na wymiar dostosowywane do pacjenta na podstawie wycisku jego uzębienia. Pacjent sam wkłada nakładki po wizycie u stomatologa i używa według ustaleń stomatologa.

Najlepsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów polega na naświetlaniu ich stworzonymi w tym celu specjalnymi lampami. Taka technika wybielania zębów przynosi najlepsze efekty w krótkim czasie. W wypadku mocno zniszczonych lub przebarwionych zębów, skutecznym sposobem jest zakrycie ich licówkami. Licówki osłonią naturalne zęby i nadadzą im pożądany kolor.