Jak przygotować się do usunięcia zęba?

Wyrywanie zęba przeważnie zaleca się w szczególnych sytuacjach, jeśli uratowanie zepsutego zęba nie jest już możliwe. Dentysta wyrywa zęby na przykład w trakcie leczenia implantologicznego lub ortodontycznego, kiedy rozmieszczenie zębów wymaga znacznej przestrzeni w jamie ustnej. Nowoczesne stosowane znieczulenia w gabinetach dentystycznych powodują, że usunięcie zęba nie boli, jednak lepiej wiedzieć, że po wyjściu od stomatologa mogą wystąpić pewne dolegliwości. Z tego powodu najlepiej przyszykować się do zabiegu wyrwania zęba.

O ile zabieg usunięcia zęba nie jest trudny, dentysta zawsze poleca przezorność. Po usunięciu zęba często występuje słabe samopoczucie, ze względu na to warto wybrać właściwy dzień wizyty i w razie konieczności zwrócić się o pomoc kogoś bliskiego. Przed zabiegiem i na kilka dni po nim lepiej nie palić papierosów i nie przyjmować alkoholu. Po ekstrakcji zęba nie należy pić ani jeść przynajmniej przez 2-3 godziny, z tego względu  powinno się zjeść pożywny posiłek przed wizytą na fotelu u stomatologa. Świetnym pomysłem jest zakup wskazanych przez stomatologa płukanek, leków i antybiotyków. To one wspomagają czas gojenia się rany i powrotu do sił, dlatego lepiej mieć je przygotowane. Na wizytę na fotelu u stomatologa powinno się przyjść porządnie umytymi zębami.

Poprzez przygotowanie zabieg wyrwania zęba odbędzie się sprawnie i szybko. Pacjent będzie mógł poczuć się spokojnie. Dentysta dopilnuje, by wyrwanie zęba było absolutnie bezpieczne.