Jak działa wybielanie zębów lampą Beyond

Wśród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów jest duża część produktów, które wpływają na kolor zębów. Do zazwyczaj wyliczanych należą soki, kawa albo niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne by możliwe było niwelowanie efektów spożywania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółtawy odcień. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Poza codzienną pielęgnacją specjalnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą zdecydować się na profesjonalne dentystyczne wybielające zabiegi, na przykład naświetlania specjalnymi lampami.

Jedną z najbardziej znanych lamp jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, oferująca wybielanie zębów, dające zadowalające i trwałe rezultaty nawet po pierwszym zabiegu naświetlania. Ponadto ten typ zabiegu usuwa do 97% bakterii namnażających się w jamie ustnej i pomniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Zatem wybielanie zębów, choć najbardziej pożądane, nie jest wyłącznym pozytywnym rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, dzięki czemu może zostać dopasowywana do różnych pozycji pacjenta, co poprawia wygodę i dokładność pracy. Dodatkowo również siła naświetlania lampy może zostać dostosowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń lekarza dentysty. Natężenie światła może być intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak mocne są przebarwienia. Dzięki lampie Beyond wybielanie zębów staje się prostsze.