Implanty

Implanty zębowe jako skuteczny środek wypełnienia luki po utraconych zębach, mogą być użyte przez praktycznie każdego pacjenta. Współcześnie nie ma przeciwwskazań także w stosunku do pacjentów po chorobach nowotworowych czy tych z ustabilizowaną cukrzycą. Jedynymi przeciwwskazaniami są ciąża i nałogowe palenie papierosów.

Używając implantów można uzupełnić nie tylko pojedyncze braki, ale także pełen komplet zębów. Implanty są także idealnym podparciem dla protez – całkowitych uzupełnień protetycznych albo mostów protetycznych. Dodatkowo część pacjentów wybiera aplikację implantów z uwagi na ich trwałość. Zdaniem stomatologów, tego typu wypełnienie we często pielęgnowanej i higienizowanej jamie ustnej, posłuży pacjentowi do końca życia. Z tego powodu to ważne, by systematycznie czyścić zęby.

W odróżnieniu od innych protez, przed wstawieniem implantów nie ma potrzeby szlifowania naturalnych zębów i najwierniej ze wszystkich odwzorowują naturalny wygląd koron zębowych. Dzięki nim ustaje proces zanikania kości w szczęce lub żuchwie, a poprzez wypełnienie pustki, sąsiednie zęby uzyskują potrzebne im wsparcie. Zabieg implantacji nie boli, ponieważ wykonuje się z miejscowym znieczuleniem, a samo odrzucenie implantu praktycznie się nie zdarza. Jeśli chodzi o koszty leczenia implantami, są one ustalane w zależności od typu, ilości implantów i zastosowanych materiałów.