Fluoryzacja zębów Toruń

Zachowanie zdrowia zębów zależy od regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym, naprawy wszelkich ubytków, leczenia dentystycznego oraz od porządnej profilaktyki jamy ustnej. Zadbane i zdrowe zęby da się jednak wspomagać i dodatkowo ochraniać przed pojawianiem się chorób i mnożeniem się bakterii. Jedną z metod stosowanych przez stomatologów, jest fluoryzacja zębów, a jej głównym celem jest ochrona przed próchnicą i nadwrażliwością.

Fluoryzacja zębów wykonywana jest przez stomatologa lub dyplomowane higienistki stomatologiczne i polega na nakładaniu bezpośrednio na zęby specjalnego preparatu – pianki lub żelu – z wysokim nasyceniem fluoru w składzie. Fluoryzacja nie wywołuje żadnego dyskomfortu, ale za to wzmacnia szkliwo i zwiększa jego odporność na kwasy i bakterie wywodzące z przyjmowania pokarmów i napojów. Co więcej korzystnie wpływa na remineralizację (odbudowę) szkliwa, w miejscach z minimalnymi ubytkami. Fluoryzacja wspomaga także wytwarzanie ochronnej bariery, dzięki której odkładanie się kamienia nazębnego będzie utrudnione.

Warto pamiętać, że przyjmowanie fluoru w dużych ilościach może mieć negatywny wpływ na organizm, z tego powodu zabieg fluoryzacji musi być wykonywany w określonej przez wprawionego stomatologa częstotliwości i wykonywany tylko w gabinecie stomatologicznym. Jeden zabieg zawiera bezpieczną ilość fluoru, dlatego jeśli przyjmowanie zabiegów przebiega w zgodzie z wytycznymi dentysty nie nie trzeba się obawiać. Między profesjonalnymi zabiegami fluoryzacji zębów, na co dzień można korzystać z past lub płukanek z małym stężeniem fluoru.