Fibryna bogato-płytkowa

Stomatologiczne działania chirurgii stomatologicznej z reguły skutkują procesem gojenia tkanek. Nowoczesna technologia pozwala dentystom na użycie technik, które w dużym stopniu wspomagają regenerację. Jednym z lepszych rozwiązań jest zastosowanie bogato-płytkowej fibryny PRF. Ta fibryna jest błoną uzyskiwaną prosto z krwi pacjenta, a obecne wewnątrz niej białe ciałka krwi mają dobry wpływ na regenerację komórek. Użycie fibryny wspiera gojenie i leczenie infekcji oraz stanów zapalnych, a także formowanie nowych naczyń krwionośnych i tkanek.

Taki system ma według dentystów szerokie przeznaczenie. Wśród wielu różnych dobrze spełnia oczekiwania w trakcie zabiegów implantologii, podnoszenia dna zatoki szczękowej oraz działaniach odbudowujących. Ta metoda jest efektywna również w czasie leczenia powikłań po ekstrakcji zęba, recesji dziąsła czy leczenia kieszeni dziąsłowych. Dzięki fibrynie bogato-płytkowej tak trudne zabiegi stomatologiczne są zdecydowanie bezpieczniejsze oraz łatwe do zaleczenia.

Zwykle z jednej dawki pobranej krwi można pozyskać od 2 do nawet 7 fibryn. Dzięki technice specjalnego odwirowania oraz opracowania pobranej krwi. A ze względu na to, że próbki pochodzą prosto od pacjenta, fibryny są w pełni zgodne i naturalne.