Jak dbać o zęby

Jak codziennie dbać o zdrowe zęby?

Kształtowanie pozytywnych nawyków w codziennej pielęgnacji jamy ustnej to klucz do sukcesu. Dbanie o ładny wygląd naszych zębów możemy zacząć w domu, nie wydając wiele na kosztowne zabiegi dentystyczne. Wystarczy poświęcić kilka minut, by zyskać ładny uśmiech i zdrowe zęby. Piękny uśmiech wyzwala wiele pozytywnych emocji, poprawia nasz wizerunek na zewnątrz i sprawia, że inni będą się częściej do nas uśmiechać. Ludzie którzy się częściej uśmiechają odnoszą sukcesy w pracy i w życiu prywatnym i lepiej panują nad stresem. Warto zatem zadbać o codzienną pielęgnacje zębów.

Nie musimy robić zbyt wiele. Zdrowe i śnieżno białe zęby są wynikiem codziennego powtarzania kliku czynności, które łącznie zajmą nam ok. 15 minut naszego czasu. Tak, wystarczy 15 minut dziennie by cieszyć się dobrą kondycją zębów i nie wydawać pieniędzy na kosztowne wizyty u stomatologa. Odpowiednia higiena jamy ustnej zaczyna się właśnie w Waszych domach. Wystarczy zaopatrzyć się w niedrogie produkty, takie jak szczoteczka do zębów, pasta do zębów, nić dentystyczna i płyn do płukania by w krótkim czasie otrzymać upragniony efekt lśniących zębów. Już dziś możecie z nami rozpocząć niezbędną naukę pielęgnacji jamy ustnej. Zobaczcie, jak dbać o zęby!

Szczotkowanie zębów to podstawa.

Najpierw zaczynamy od wyboru odpowiedniej szczoteczki i pasty do zębów. Włosie szczoteczki nie może być zbyt twarde, by nie raniło dziąseł. Dobrze jest aby wasza szczoteczka posiadała także specjalne wypustki do mycia języka, o którym często zapominamy. Pasta do zębów powinna być miętowa. Warto także zwrócić uwagę na skład pasty, by nie uczulała alergików. Wybierz pastę o zintegrowanym działaniu, która pomoże Ci się pozbyć kilku problemów za jednym razem. Szczotkowanie zębów to czynność którą powinniśmy wykonać po każdym spożytym posiłku, minimalnie 3 razy dziennie. Pamiętajmy by dokładnie wyszorować przednią powierzchnię zębów, a także tylną, gdyż to właśnie tam tworzy się kamień nazębny, którego usunięcie wymaga specjalistycznych zabiegów dentystycznych. Delikatnie myjemy także język i podniebienie. Gdy zakończymy fazę szczotkowania, jesteśmy gotowi by przejść do fazy płukania.

Płukanie zębów usuwa bakterie i odświeża oddech.

Stosując preparaty do płukania jamy ustnej pozbędziemy się większej ilości groźnych drobnoustrojów powstałych z resztek jedzenia. Dodatkowo odświeżymy oddech, dbając o estetykę jamy ustnej. Obecnie na rynku dostępne są zróżnicowane pod względem siły zapachu produkty. Pamiętajmy, żeby wybrać płyn, który będzie nam najlepiej smakował i odpowiadał naszym możliwościom finansowym. Płukanie jamy ustnej powinno trwać mniej więcej minutę. Postarajcie się dotrzeć preparatem do najmniej dostępnych zakamarków, tam gdzie nie możliwe jest użycie szczoteczki do zębów. Po skończony płukaniu czeka na nas jeszcze nić dentystyczna.

Nie zapominaj o nici dentystycznej.

Nitka stomatologiczna to niewielki produkt o znakomitych właściwościach. Dociera w trudno dostępne miejsca i pomaga nam się pozbyć szkodliwych bakterii z szczelin między zębowych. Dodatkowo pokryta jest fluorem, który pomoże nam zwalczyć próchnicę i uniknąć wielu chorób jamy ustnej. Jej codzienne używanie przyniesie nam wiele korzyści. Wystarczy oczyścić nitką szczeliny między zębami, by pozbyć się resztek jedzenia, które są pożywką dla bakterii i często są przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust.

Sami widzicie jak niewiele trzeba, by zadbać o piękny i zdrowy uśmiech. Małymi krokami, zdobędziesz wielkie efekty, na długo ciesząc się z silnych zębów. Jeśli nie chcesz widywać swojego dentysty częściej niż to konieczne, zacznij pielęgnować swoje jakże cenne uzębienie. Odpowiednia profilaktyka to recepta na zdrowe zęby.