Czyszczenie przyrządów dentystycznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej

By zapewnić kompleksową sterylność oraz czystość przyborów stomatologicznych wykorzystywane są myjnie termo-dezynfekujące. Takie maszyny dezynfekujące w swoim wyjątkowym programie skrupulatnie dezynfekują przybory i eliminuje bakterie.

Maszynowa sterylizacja odbywa się w czterech prostych fazach. Najpierw wszystkie przybory ułożone w myjni, są dogłębnie obmywane z osadów przy użyciu najpierw zimnej, a następnie gorącej wody i specjalnego środka myjącego. Potem program wypłukuje środki czyszczące, nasilając świeży efekt i uniemożliwiając gromadzenie się osadu. Najważniejszy etap, czyli dezynfekcja polega na połączeniu wody i wysokiej temperatury w wystarczającej ilości czasu. To na tym etapie  definitywnie eliminowane są wszelkie bakterie, mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Ostatnim etapem jest osuszanie przyborów stomatologicznych. Dzięki filtrom oczyszczone powietrze osusza przybory. To przeciwdziała powstawaniu na nich zanieczyszczeń, uszkodzeń i rdzy.

Co więcej całkowity proces nie zajmuje wiele czasu, a używanie go jest oszczędnym rozwiązaniem dla gabinetu stomatologicznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie pobiera wielkiej ilości wody i prądu. Dla pacjentów najważniejszą korzyścią efektywnie oczyszczonego i sterylnego sprzętu stomatologicznych jest bezpieczeństwo.