Czysty gabinet dentystyczny – podstawa pracy stomatologa

W pracy dentysty niezbędne są nie tylko umiejętności, wiedza i doświadczenie. W trakcie każdego zabiegu dentysta używa narzędzi, które często stosuje się wielokrotnie. Z tego względu stomatolodzy tak mocno poświęcają uwagę na to, aby gabinet stomatologiczny był wysprzątany, a narzędzia sterylne.

To dla pacjentów w gabinetach dentystycznych stosowane są skuteczne machiny sterylizacji. Bezpieczeństwo pacjenta, który chciał podjąć się naprawy zębów w gabinecie. Niezależnie od tego, czy pacjent wybiera się na przegląd zębów, chciałby wybielić zęby, czy potrzebuje dłuższego leczenia, jak aplikowanie implantów albo leczenia ortodontycznego, sterylny gabinet dentystyczny to podstawa.

Machina do sterylizacji pozwala na pełne odkażanie wszystkich narzędzi dentystycznych. Specjalne autoklawy oraz myjnie termo-dezynfekujące, sterowane komputerowo, dzięki czemu na kolejnych etapach oczyszczania dentysta nadzoruje pracę systemu. Maszyny odkażające dokładnie myją narzędzia, potem neutralizują preparaty czyszczące i przystępują do konkretnej sterylizacji. W następnych etapach swojej pracy urządzenia odkażające zabijają mikroorganizmy oraz bakterie, gwarantując absolutną czystość narzędzi.

Odkażone narzędzia stomatologiczne zapewniają tak samo stomatologom jak i pacjentom pełne bezpieczeństwo.