Czy warto mieć szczoteczkę soniczną?

Soniczna szczoteczka do zębów to na ten moment najnowsza szczoteczka do zębów, obiecująca efektywną higienę jamy ustnej. Jej skuteczność ma swoją podstawę na mocy fal dźwiękowych, które dają świetne efekty. Zazwyczaj szczoteczka soniczna do zębów wykonuje mniej więcej 45 000 wymiatająco-pulsacyjnych ruchów na minutę. Technologia fal dźwiękowych powoduje, że efektywność szczoteczki sonicznej do zębów jest wyjątkowo wysoka. To zapewnia znaczną przewagę w zestawieniu z innymi szczoteczkami do zębów.

Podczas czyszczenia szczoteczką soniczną, pojawiają się bąbelki złożone z pasty do zębów oraz ze śliny. Ta metodą wytwarza się piana, a ona dochodzi do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Ponadto ta metoda pozwala na pełne wykorzystanie właściwości i substancji zawartych w paście. Taka metoda o wiele skuteczniej wymiata brud i osad, co sprawia, że resztki pokarmu nie gromadzą się na zębach. A im efektywniejsze i dokładniejsze oczyszczanie zębów, tym bezpieczniejsza jama ustna. Z tej przyczyny soniczną szczoteczkę do zębów polecają stomatolodzy.

Ponadto w niektórych sonicznych szczoteczkach wbudowano funkcje, jakie pomagają mierzyć czas szczotkowania i siłę nacisku. Taki rodzaj szczoteczki jest też łagodny dla dziąseł. Troszczy się o nie, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także w wielu przypadkach zawiera możliwość masażu. To szczególnie ważne przy nadwrażliwości dziąseł i zębów.

Soniczną szczoteczkę do zębów można kupić także w wersji dla dzieci.