Czy profesjonalne wybielanie zębów u dentysty lampą wybielającą przynosi rezultaty?

Wybielanie zębów, szczególnie profesjonalnymi technikami od dentysty uważane jest jako najlepszy ze efektywnych działań estetycznych w stomatologii. Dzięki użyciu sposobu, można szybko uzyskać biel zębów lepszą nawet o kilka tonów. Przede wszystkim wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, wynikających z np. barwiącej diety. Czasem okazuje się, że zabiegi wybielające okażą się daremne.

Kiedy wybielanie nie daje rezultatów? Wyeliminowanie przebarwień powstałych w wyniku diety odkrywa naturalną barwę zębów, a one nie zawsze są całkiem białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na stałe zmieniają kolor na przykład na skutek przyjmowanych leków albo w wypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie uzyskamy doskonałej bieli preparatami wybielającymi zęby, ani profesjonalnym wybielaniem w gabinecie dentystycznym.

Jak sobie radzić, gdy wybielanie zębów nie daje efektów? W takim przypadku podejmujemy inne zabiegi stomatologii estetycznej u stomatologa. Najlepszym sposobem będzie założenie licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, jakie na stałe aplikujemy na zęby, mają bardzo dużo zalet. Poza tym, że możemy wybrać ich kolor do chęci pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać także niewielkiej poprawy kształtu zębów (na przykład usuwanie diastemy). Z uwagi na to trzeba przed zabiegiem wybielania zębów skonsultować się ze stomatologiem, by ocenił, jaka technika będzie skuteczna.