Czy fachowe wybielanie zębów u dentysty lampą wybielającą za każdym razem jest skuteczne?

Wybielanie zębów, zwłaszcza fachowymi sposobami od dentysty oceniane jest jako jeden z najbardziej skutecznych zabiegów estetycznych w stomatologii. Dzięki użyciu sposobu, da się bez trudu odzyskać biel zębów widoczniejszą nawet o kilka tonów. Zwykle wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, wynikających z na przykład barwiącej diety. Niekiedy jest tak, że wybielanie zębów okaże się bezowocne.

W jakich sytuacjach wybielanie nie daje rezultatów? Usunięcie przebarwień powstałych na skutek diety odkrywa naturalną barwę zębów, a one nie zawsze są idealnie białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają kolor na przykład na skutek używanych leków lub w wypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie uzyskamy całkowitej bieli preparatami wybielającymi , ani profesjonalnym wybielaniem w gabinecie stomatologicznym.

Jak sobie radzić, gdy zabieg wybielania zębów nie daje efektów? W takim przypadku decydujemy się inne zabiegi estetyczne u stomatologa. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki, jakie na stałe aplikujemy na zęby, mają wiele plusów. Oprócz tego, że możemy wybrać ich kolor do pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać też niewielkiej korekty kształtu zębów (na przykład eliminowanie diastemy). Dlatego też warto przed zabiegiem wybielania skonsultować się ze stomatologiem, by stwierdził, jaka technika będzie dla nas najbardziej skuteczna.