Co należy robić po wszczepieniu implantu zębów

Co należy robić po wszczepieniu implantu zębów?  Zabieg implantacji jest dość ciężki jeśli chodzi o pacjenta. Naprawa tkanek oraz przyzwyczajenia organizmu do implantu potrzebuje czasu, z tego względu osoba pójdzie na taki zabieg musi być szczególnie ostrożna. Kilka dni po zabiegu pojawia się opuchlizna dziąseł, co trzeba niwelować lodowymi okładami. Dobrze sprawdzają się w tym specjalne woreczki żelowe kupowane w aptece do mrożenia w lodówce.

Na początku trzeba także nie jeść bardzo ciepłych potraw i przejść na dietę półpłynną. Nie wolno używać części jamy ustnej, w której wszczepiono implant, żeby dziąsło mogło leczyć się bez podrażnień. Stomatolodzy odradzają także dotykanie językiem albo operowanego miejsca, żeby nie dopuścić do zakażenia albo podrażnień. Należy także odstawić alkohol oraz papierosy, ponieważ rozciągają czas leczenia się tkanek. Co więcej na czas  około miesiąca nie należy podejmować wysiłku fizycznego.

Niezwykle ważne w tym przypadku jest wypełnianie zaleceń stomatologa. Zwłaszcza w stosunku do pobierania antybiotyków oraz leków przeciwbólowych. Samodzielne zwiększanie lub pomniejszanie dawek bez zgody stomatologa może być zagrożeniem dla zdrowia. Warto także płukać jamę ustną przeznaczonymi do tego płukankami. Mają one zastosowanie łagodzące, odkażające i przeciwbakteryjne. Natomiast w trakcie szorowania zębów, trzeba omijać miejsce zabiegu, a zęby szorować miękką szczoteczką.

Obowiązkowe jest także uczęszczanie na wizyty kontrolne oraz odwiedzanie stomatologa, jeśli tylko pojawią się alarmujące objawy.